Dorotie's portal

Temat: ZLOT 2006
właściwie ja mieszkam na wsi. chcececie zobaczyć gdzie dokładnie to kliknijcie na http://mapa.szukacz.pl/ i wpiszcie "Bieliny" i kliknijcie na te koło Rzeszowa w Podkarpackim województwie no i właśnie tam mieszkam!!
Źródło: sonofdork.fora.pl/a/a,161.htmlTemat: : Wybory prezydenckie
Ja nie głosowałem na nikogo bo jak sobie przeczytałem programy to w zasadzie nie było na kogo z najbliższym kandydatem byłem zgodny w jakiś 55-60% a to trochę za mało.

Na WP.PL jest mapa pokazująca gdzie ludzie głosowoali na kogo i tak: kujawsko-pomorskie, lubuskie, , pomorskie, wielkopolskie, warmińsko-maruskie zachodniopomorskie. Komorowski przechodzi w pierwszej turze. Na całym Śląsku jest tego bliski 49%+. Natomiast Podkarpackie w pierwszej przeszedł by Kaczyński. Komorowski wygrywa również w Mazowieckim i Łodzkim a Kaczyński w Podlaskim, Lubelskim, Świętokrzyskim, Małopolskim.

Więc znowu ex-Prusy za PO ex-Rosja i galicja za PiS. Przy okazji miarządząca przewaga Kaczyńskiego w USA, gdzie wyjechała głównie biedna wieś ze wschodu i południa oraz przewaga Komorowskiego w Europie gdzie wyjechał zachód i północ.

Czyli dokładnie geopolityka taka jak wam pisałem wcześniej chcecie jeszcze wyniki II tury? Albo przyszłych wyborów parlamentarnych?

A tak przy okazji może mi ktoś powiedzieć czemu zagranicą ma być głosowanie (pomijam statki i bazy wojskowe). Skoro wyjechali to czemu mają wybierać nam prezydenta?
Źródło: infokolej.pl/viewtopic.php?t=10198


Temat: Dyskusje: Poznań - Zbąszynek
Wiadomo, że trasa nigdy nie będzie w 100% wyglądała jak w rzeczywistości. Jest to dosyć oczywiste, ale sposób w jaki zrobiono Poznań woła o pomstę do nieba. Pomijając już ogromne braki w scenerii i inne błędy bo to sie zdarza, no ale cały układ torowy w szczególności w Poznaniu można było zrobić o wiele wiele lepiej, zachowac chociaż kierunki, z których wyjeżdża się z Poznania, nie mówię już o dokładnym odwzorowaniu całego torowiska tor po torze, ale chociaż zachowanie podstawowych kierunków torowych, szlaków kolejowych, a tu mamy wszystko postawione na głowie bo pierwszy raz widzę że Dworzec Głowny w Poznaniu jest na południu miasta, generalnie to co na dole powinno być u góry, a to co u góry powinno byc na dole, jest to poprostu lustrzane odbicie. Tak jak pisałem wyżej odwzorowanie torowiska w stu procentach jest nie możliwe ale pomylić ogólny schemat kolejowy w Poznaniu to już porażka... otwórzcie mapę i zobaczcie o co mi chodzi...

Co do wierności odwzorowania to chyba przesadzasz. Gdzie tu masz wierność odwzorowania? Nie wiem jak z pozostałą częścia trasy ale Poznań nie jest ani troche odwzorowany tak jak w realu. Szczerze mowiąc jakbym nie wiedział jaka to trasa i nie byłoby nazw peronów to w życiu nie powiedziałbym że to Poznań. Chociaż ogólny schemat torowiska w Poznaniu powinien być zachowany, nie mówię o szczegółach bo z tym jest już trudniej no ale jak ktoś buduje trasę i robi że Poznań Górczyn jest na północy a na Szczecin wyjeżdżamy w kierunku południowym Poznania to już jest katastrofa... odwzorowanie trasy masz np. na linii 202, Wchodniej Polsce, czy E-30 Podkarpacie itd. ale nie tutaj

Nie powiedziałbym też że tą trasą można się pochwalić... może kiedyś... sorry ale juz 1 wersja trasy Poznań - Szczecin mimo że też słabo wykonana no ale było widac że Poznań to jest Poznań, wiadomo że nie odwzorowano torowiska dokładnie ale przynajmniej kierunki szlaków kolejowych sie zgadzały: kierunek północny na Szczecin i Warszawę, kierunek południowy na Wrocław itd. a nie że Górczyn jest po północnej stronie Dworca Głównego... Nie wiem czemu ktoś tak wszystko poprzestawiał...

Jest to trasa w 100% fikcyjna ponieważ nie zostało tu nic odwzorowane. O trasie "w miarę" rzeczywistej możemy mówic jak przynajmniej ogólny zarys schematu torowisk jest taki jak w rzeczywistości. I tyle. A tu mamy lustrzane odbicie mapy i wszystko odwrotnie. Kompletna porażka nie mówiąc juz o braku jakichkolwiek ograniczeń prędkości itp. Generalnie cała trasa nadaje się tylko i wyłącznie do ponownej budowy, nie ma tu nawet schematu na którym można byłoby sie podeprzeć. no niestety jak ktos pomylił północ z południem to nie ma o czym mówić...
Źródło: msts.fora.pl/a/a,1099.html


Temat: Podanie 13
Nick na serwerze: 13
Wiek: 20
Znajomość AMXX: znakomita
Gdzie mam/miałem admina:
Dlaczego ja: Ja w ciągu ostatnich 2 lat rozkręciłem 2 pojedyncze serwery (Bandyci Podkarpacia - od września 2008 do do stycznia 2009 Head Admin- 1 z 3 H@ -później zrezygnowałem bo rozkręcić drugi serwer bo tutaj nie miałem nic do roboty już, Alabaster Team - od luty 2009 do sierpień 2009 Head Admin- jedyny H@- w sierpniu zrezygnowałem z prowadzenia serwera dla zrobienia serwerowni) i serwerownię urodzeni-mordercy.pl ( H@ 1 z 3 na serwerowni od wrzesień 2009 do kwiecień 2010 - postanowiłem zrezygnować z braku czasu)
Staż w CS'a: 4 lata
Ile dziennie grasz na serwerze: ok 3 godzin
Kontakt: GG:2446960
Reklamowałem serwer na:
http://www.fof.pun.pl/viewtopic.php?pid=1291#p1291
http://board.cs-guide.net/serwery-b18.0/

Od siebie: Zdecydowałem tutaj się złożyć podanie bo widzę, że w godzinach w południowych i popołudniowych niemal codziennie są osoby, które grają na czitach, a to innych graczy zniechęca do kolejnego odwiedzania tego serwera. Ja osobiście ostatnio faworyzuję serwery typu GG i chciałbym wam pomóc, bo jak widzę sami ogłosiliście brak adminów i z moim doświadczeniem mógłbym wam pomóc w łapaniu i banowaniu oszustów. Również co do pomysłu na serwer GG, zwiększył bym poziom z 2 zabić na kolejny lvl do 3, to wg mnie uatrakcyjniłoby grę i zwiększyło rywalizację, także tą na noże. Chociaż nie mam osiągnięte min. 30 postów na forum to uważam, że możecie rozpatrzeć moje podanie.
Pozdrawiam
13

Piszę to podanie ostatni raz i czekam na decyzję H@ a nie jakieś dziecko co chce polepszyć statystyki kasuje podanie. Na serwerze grają non stop czity, a wy zamiast sprawdzić mnie to wolicie czekać 14 dni i czekać aż napiszę 30 postów, a raczej ze spamuje te 30 postów bo taki jest regulamin. Wam zależy na statystykach forum czy na dobru serwera bo póki co 1 opcja u 2 panów nie ma sobie równych. Dzisiaj grałem na serwerze jakieś 5 godzin, od 14 do 21 z przerwami i przez cały ten czas grały czity, a admin pojawił się na dokładnie 15min (Biedronka - zagrał jedną mapę i wyszedł) a czity jak grały tak grały dalej. Jeśli ważniejszy jest dla was regulamin to bez bólu was i wasz serwer wykasuję.
Źródło: serwery-cs.pl/viewtopic.php?t=21501


Temat: Coś dla miłośników Karpat Wschodnich (i przyległości)
Mój księgozbiorek pęcznieje dzięki hojności Samorządowców. W ostatnim tygodniu otrzymałam bardzo dużo niezmiernie interesujących, stojących na wysokim poziomie merytorycznym wydawnictw. Będę o nich pisać później, gdy złapię trochę oddechu w pracy i będę miała na tyle wolnego czasu abym mogła je przeanalizować . Uczynię wyjątek dla jednej publikacji. Mamy sezon letni, być może są Wam potrzebne dobre informatory, przewodniki i mapy województwa podkarpackiego.
"Przewodnik turystyczny Podkarpackie " został wydany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną w Rzeszowie. Mam nadzieję, że będzie/jest dostępny w normalnej sprzedaży. Na pewno można go kupić w sklepiku w krasiczyńskim zamku. Cena bardzo konkurencyjna 15 zł.
Jest to wydawnictwo specyficzne typu 2 w 1, w plastikowej okładce znajduje się "Podkarpackie Informator turystyczny" i dwie mapy Compassu "Podkarpackie część południowa" i "Podkarpackie część północna", obie w skali 1:100 000. Czasami do nich są dodawane "Wędrówki podkarpackie przewodnik turystyczny". Tę publikację mam kilka godzin, jeszcze jej dokładnie nie przejrzałam, dzielę się tylko wrażeniami. Są one bardzo ale to bardzo pozytywne

"Podkarpackie Informator turystyczny"
Krajobraz-przyroda
Rezerwaty przyrody

" Bagno Przecławskie" - rezerwat florystyczny o pow. 25,56 ha, położony ok. 3 km od wsi Przecław. Znajdują się tu cenne torfowiska, na których występuje 200 gatunków roślin naczyniowych.

"Bobry w Uhercach" - rezerwat faunistyczny o pow. 27,12 ha, znajduje się na terenie dwóch gmin: Olszanica i Solina. Ochroną objęte jest siedlisko bobra europejskiego

"Bór" - rezerwat leśny o pow. 368,67 ha, położony w gminie Głogów Małopolski i Trzebownisko. Obejmuje kompleks leśny dawnej Puszczy Sandomierskiej."


Instytucje kultury
Wybrałam ciekawostki
"[...]
Cieklin, Powiat jasielski
Muzeum Narciarstwa
38-222 Cieklin, tel. +4813 479 19 19
e-meil: muzeumnarciarstwa@op.pl
www.muzeum-narciarstwa.pl

Dubiecko, Powiat przemyski
Muzeum Skamieniałości i Minerałów
37-750 Dubiecko, ul. Krasickiego 3
tel. +4816 651 14 51 tel. kom. 0889 829 108
e-mail: robertszbiak@poczta.onet.pl
www.muzeumdubiecko.republika.pl [...]

Kamień, Powiat rzeszowski
Muzeum Harmonijek Ustnych
36-053 Kamień 301
tel.4817 855 60 53
e-mail: ck.kamien@vp.pl [...]"

Noclegi, tu podano informacje mówiące czy dany obiekt jest skategoryzowanym podano dane tylko wybranych obiektów
"[...]
" Za Potokiem" Zofia Puch
38-700 Ustrzyki Dolne, Łobozew Dolny 14
tel. + 4813 461 48 62
[...]
Centrum Wypoczynkowo-Szkoleniowe "Unitra"
38-610 Polańczyk , ul. Równa 19
tel. 4813 469 23 31
e-mail: biuro@unitra.bieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl

Dom Wypoczynkowy "Halicz"38-612 Solina, tel. + 4813 469 18 10
e-mail:ptubieszczady@op.pl
www.bieszczady.pl/halicz"

Rekreacja
"[...}
Serednie Małe Powiat bieszczadzki
"Stadnina Koni Huculskich"
38-709 Polana, Serednie Małe 1
tel. kom 0502 383 882
e-mail: serednie@poczta.onet.pl

Weremień, Powiat leski
Ośrodek Sportów Zimowych "Lesko-Ski"
38-600 Lesko, Weremień
tel. 4813 469 93 45, tel. kom 0503 072 121
fax. +4813 469 93 55, e-mail: weremien@lesko-ski.pl "
Źródło: 321gory.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=4966


Temat: Cud mniemany
W.Cz. Donald Tusk napisał:


Polska zasługuje na cud gospodarczy

...3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic ...


Gazeta.pl: Rowerowa autostrada pobiegnie przez Lublin
Małgorzata Domagała2008-06-27, ostatnia aktualizacja 2008-06-27 21:02

Będzie zaczynała się w okolicach Janowa Podlaskiego, kończyła koło Tomaszowa. "Gazeta" dotarła do szczegółów budowy rowerowej autostrady w woj. lubelskim.
- Każdy turysta jest dla nas na wagę złota. Kiedy więc już się pojawi, będziemy robić wszystko, by go zatrzymać jak najdłużej - nie ukrywa Stanisław Woś, burmistrz Narola. - Na Roztoczu nie możemy liczyć na rozwój przemysłu, musimy więc ratować się turystką. Dlatego taka inwestycja to dla nas duża szansa.

Narol leży już w woj. podkarpackim i jest ostatnim punktem na mapie planowanej trasy rowerowej przez woj. lubelskie. Oprócz Lubelszczyzny i Podkarpacia rowerowa autostrada ma przebiegać przez woj. warmińsko-mazurskie, podlaskie i świętokrzyskie.

Burmistrz Woś już dziś ma pomysły, jak wykorzysta to, że to właśnie przez jego miasto będzie przebiegać autostrada. - Na pewno chciałbym umieścić przy niej tablice informacyjne, co warto zwiedzić w Narolu i w okolicy. Pojawią się też mapy już istniejących szlaków rowerowych, tak by turystów zachęcić do ich odwiedzenia - wymienia. Turyści przy trasie znajdą też tablice podpowiadające, gdzie zjeść lub przenocować.

"Gazeta" dotarła do planowanego przebiegu trasy. Piotr Franaszek, p.o. dyrektora departamentu promocji, turystyki i współpracy zagranicznej zaznacza jednak, że może się ona jeszcze zmienić. - Jesteśmy na etapie konsultacji z gminami - tłumaczy. Z wstępnej koncepcji wynika, że rowerowa autostrada w naszym województwie zacznie się w miejscowości Gnojno koło Janowa Podlaskiego. Na jej trasie znajdą się Biała Podlaska i Parczew. W Dębowej Kłodzie rozdzieli się na dwa kierunki. Pierwszy: przez Lubartów, Lublin, Bychawę, Kraśnik pobiegnie do Zawichostu, gdzie połączy się z rowerową autostradą woj. świętokrzyskiego. Drugi: przez Chełm, Zamość, Tomaszów Lubelski do Narola. - Z założenie autostrada miała przebiegać przez atrakcyjne turystycznie miejscowości - tłumaczy Franaszek. W sumie w woj. lubelskim powstanie około 500 km trasy rowerowej. Jej łączna długość w całej Polsce będzie cztery razy większa.

Fragment rowerowej autostrady pobiegnie również przez Lublin. Nie wiadomo jeszcze, którędy dokładnie i czy pokryje się z już istniejącymi ścieżkami rowerowymi. - Niewykluczone, że częściowo tak, ale idea jest taka, by budować nowe odcinki - mówi Franaszek.

Rowerowa autostrada będzie miała asfaltową nawierzchnię, ale miejscami będzie po prostu leśną drogą. Przy całej trasie mają powstać parkingi. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, które koordynuje projekt, nie określiło jeszcze, jak będą wyglądać.

- Autostrada ma umożliwiać szybki przejazd. Nam zależy na tym, aby potencjalny turysta rowerzysta raczej się nie spieszył i na spokojnie kontemplował uroki Lubelszczyzny - zauważa Michał Zieliński z departamentu promocji i turystyki urzędu marszałkowskiego.

Budowa autostrady ma ruszyć w połowie przyszłego roku. Docelowo gotowa ma być w 2012 roku. Jej koszt to ok. 50 mln euro. Ok. 42,5 mln zostanie sfinansowanych z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, 5 mln zapłaci budżet państwa, województwa z własnej kieszeni wyłożą w sumie 2,5 mln.

Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin

I wszystko jasne
Źródło: 321gory.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=5617