Dorotie's portal

Temat: Koncert Placido Domingo
Bilety na koncert Placido Domingo

kk
2009-04-10, ostatnia aktualizacja 2009-04-10 11:42

Sprzedaż rozpocznie się 15 kwietnia w samo południe. Do kasy trafi na razie ok. 600 biletów - dowiedziała się "Gazeta".
Światowej sławy tenor zaśpiewa w Teatrze Wielkim w Łodzi 8 czerwca. Bilety będą w cenach 500, 600, 700 i 800 zł. Jeśli komuś nie uda się kupić biletu w pierwszych dniach sprzedaży, to będzie miał ponownie szansę od 2 maja. Wtedy zwolni się część puli (około 100 sztuk) zarezerwowanej dla przedstawicieli sponsorów i telewizji.

Bilety na Domingo będą sprzedawane wyłącznie w jednej kasie w Teatrze Wielkim. Specjalnie zostanie otwarte dodatkowe okienko. Biletów nie można nabyć przez Internet.

Zmieniła się godzina rozpoczęcia koncertu. Tenor zaśpiewa nie o godz. 20, ale o 21, tak żeby publiczność oglądająca transmisję na placu przed operą mogła śledzić koncert po zmroku.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,2724.htmlTemat: Koncert Placido Domingo
Od środy bilety na Domingo

11.04.2009

W najbliższą środę o godz. 12 rusza sprzedaż biletów na koncert Placido Domingo, który odbędzie się 8 czerwca w Łodzi. Bilety w cenie od 500 zł na balkonie do 800 zł na parterze sprzedawane będą w specjalnej kasie w siedzibie Teatru Wielkiego. Do rozdysponowania jest około 700 miejsc. Kto się nie załapie, będzie miał szansę na "dogrywkę" 2 maja. Wtedy zwolni się około 200 biletów zarezerwowanych na razie dla sponsorów.

(mt) - POLSKA Dziennik Łódzki
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,2724.html


Temat: Koncert Placido Domingo
W poniedziałek Domingo w Teatrze Wielkim w Łodzi i na telebimie

02.06.2009

Jeden z największych tenorów, Placido Domingo, w poniedziałek o godz. 21 da koncert na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi.

Towarzyszyć mu będzie pochodząca z Chile Veronica Villarroel (sopran). Orkiestrę Teatru Wielkiego poprowadzi Eugene Kohn, przez lata związany z nowojorską MET, z operami w Bonn, Berlinie i Waszyngtonie.

Bezpośrednią transmisję będzie można oglądać na placu Dąbrowskiego. Telebim (10 x 7,5 m) zostanie umieszczony równolegle do gmachu sądu. Dla osób starszych i niepełnosprawnych przygotowano 500 krzeseł. Opiekę medyczną sprawuje przychodnia lekarska w Teatrze Wielkim.

W poniedziałek od godz. 19 do północy dla ruchu kołowego zostaną zamknięte ulice: Narutowicza (od POW do Uniwersyteckiej), cała Knychalskiego, pl. Dąbrowskiego oraz Stelinga do Jaracza. Nad porządkiem będzie czuwała Straż Miejska, Policja i firma ochroniarska.

We wtorek, 9 bm., o godz. 21.20 TOYA zapowiada retransmisję koncertu.

(rs) - Express Ilustrowany
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,2724.html


Temat: Koncert Placido Domingo
Koncert Domingo w telewizji Toya

mg
2009-06-04, ostatnia aktualizacja 2009-06-05 09:40

TOYA jest jedyną telewizją, która otrzymała licencję na retransmitowanie koncertu Placido Domingo. Łódzka stacja pokonała ogólnopolskie media
Placido Domingo, światowej sławy tenor, przyjedzie do naszego miasta już w poniedziałek w związku z obchodami 90-lecia województwa łódzkiego. Będzie to jedyny koncert artysty w Polsce podczas światowego tourne. Domingo zaśpiewa w towarzystwie chilijskiej sopranistki, Veronici Villarroel.

Koncert tenora będzie można usłyszeć i zobaczyć w łódzkim Teatrze Wielkim. Zacznie się o godz. 21, potrwa ok. 100 minut. Bilety kosztują, w zależności od miejsca, 700-800 zł. Ci, którzy nie zasiądą w łódzkiej operze, będą mogli posłuchać Domingo za darmo na placu Dąbrowskiego. Telewizja TOYA i TOYA STUDIOS ustawi telebim i odpowiednie nagłośnienie tak, aby koncert mogło wysłuchać kilka tysięcy widzów.

Widzowie TV TOYA będą mogli także zobaczyć koncert Placido Domingo. - Pełna retransmisja z wydarzenia zostanie wyemitowana we wtorek, 9 czerwca, o godz. 21.20. Taka była propozycja Placido Domingo i Teatru Wielkiego - poinformował Dominik Heftowicz, dyrektor ds. promocji i wizerunku Toya. - Umowa nie przewiduje powtórek.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,2724.html


Temat: Koncert Pendereckiego
Penderecki w Toyi

25.08.2009

Krzysztof Penderecki wystąpi w Teatrze Wielkim w sobotę 29 sierpnia. Koncert będzie można obejrzeć w programie lokalnym na żywo o godz. 21. Tak, jak w przypadku koncertu Placido Domingo, Łodzianie będą mogli obejrzeć koncert w telewizji oraz na Placu Dąbrowskiego. Transmisja obrazu przeprowadzona zostanie przez TV Toya, a nagłośnienie zrealizowane przez Toya Studios. Jakość dźwięku sygnowana będzie znakiem Toya Studios Quality.

Koncert Maestro Pendereckiego w Teatrze Wielkim będzie uwieńczeniem obchodów 65.Rocznicy Likwidacji przez Niemców Litzmanstadt Ghetto. W programie m.in. premierowe wykonanie: "Kadisz. Łódzkim Abramkom, którzy chcieli żyć. Polakom, którzy ratowali Żydów" - utworu skomponowanego przez mistrza specjalnie na tę okazję. Usłyszymy też kompozycję "Siedem bram Jerozolimy". Maestro poprowadzi orkiestry i chóry Teatru Wielkiego w Łodzi, Filharmonii Łódzkiej oraz Filharmonii i Opery Podlaskiej.

Dariusz Pawłowski - POLSKA Dziennik Łódzki
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,2919.html


Temat: Teatr Wielki
Placido Domingo zaśpiewa w Łodzi

27.02.2009

Słynny hiszpański tenor wystąpi w Łodzi w czerwcu. Organizacja koncertu ma kosztować 1,9 mln zł. Urząd Marszałkowski pokryje większość kosztów honorarium artysty - 1,5 mln złotych. 68-letni hiszpański tenor zaśpiewa w łódzkim Teatrze Wielkim 10 czerwca. "Specjalny Koncert Wielkiego Artysty - Maestro Placido Domingo" zostanie zorganizowany z okazji 90. rocznicy powstania województwa łódzkiego.

- Wszystko jest już uzgodnione. Występ artysty rangi światowej to znakomita promocja dla Łodzi i województwa - jego wizytę w mieście odnotują światowe media. Nie należy zapominać także, że Łódź stara się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i koncert Placido Domingo będzie znakomitym argumentem za naszą kandydaturą - mówi marszałek Włodzimierz Fisiak.

Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego podkreślają, że koncert jest tani, bo za sumę 1,5 mln zł można wykupić zaledwie minutę reklamy w BBC, a na łódzki koncert przyjadą światowe media.

(msm) - Express Ilustrowany
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,449.html


Temat: Teatr Wielki
Tanie bilety na Placido Domingo

Andrzej Brandt
2009-02-27, ostatnia aktualizacja 2009-02-27 19:51

Od 200 do 400 złotych będą kosztować bilety na łódzki koncert światowej sławy tenora Placida Dominga. W kasach pojawią się 18 marca.

Występ hiszpańskiej gwiazdy w Teatrze Wielkim będzie kulminacyjnym punktem obchodów 90-lecia województwa łódzkiego. - Rozmowy trwały prawie pół roku i zakończyły się wielkim sukcesem. Maestro wystąpi 8 czerwca - informuje Marek Szyjko, dyrektor Teatru Wielkiego.

Będzie to jedyny koncert tenora w Polsce w ramach europejskiego tournĂŠe. Bilety (750 sztuk) będą kosztować od 200 do 400 złotych. Dodatkowo tuż przed 100-minutowym recitalem Dominga do kas trafią specjalne wejściówki - w cenie 50 zł. Szczęśliwców będzie tylko 150. Dla tych, którym nie uda się kupić biletu ani wejściówki, organizatorzy przygotują transmisję na żywo na placu Dąbrowskiego. Szyjko: - Staną tam ogromne telebimy i specjalny sprzęt nagłośnieniowy.

Sporo kontrowersji wzbudził fakt zorganizowania tego koncertu za ponad 1,5 mln zł w czasie kryzysu gospodarczego. - Przecież można taniej i z takim samym efektem - przekonywali radni PiS i Lewicy. Innego zdania jest Włodzimierz Fisiak, marszałek województwa. - To inwestycja, która zwróci się wielokrotnie! - twierdzi. - Jeżeli mamy aspirację do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury, to musimy udowodnić, że stać nas na artystę z najwyższej światowej półki.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,449.html


Temat: Chwilowe zmiany tras
To hałas tramwajów jest przyczyną wycofania ich podczas koncertu? A podobno nowe torowisko miało stłumić hałas...
Zaskoczył mnie sposób informacji o zmianach w KM. W piątek w EI pojawiło się "ogłoszenie ZDiT", na żółtym tle (str.3), trochę wyglądające jak reklama, pt. "ORGANIZACJA RUCHU NA CZAS ZAMKNIĘCIA PLACU DĄBROWSKIEGO
PODCZAS KONCERTU PLACIDO DOMINGO W DNIU 8 CZERWCA W GODZINACH 19.00-23.00". Nie wiem czy takie ogłoszenia to powszechna praktyka i czy również wystąpiły w innych gazetach, ale zaskoczyła mnie taka forma, z logo ZDiT i herbem Łodzi.

Myślę, że dobrym pomysłem jest wydłużenie kursowania linii 7, 9, 13, 86 do północy, ale przy takich imprezach powinno się zwiększyć częstotliwość linii dowożących (np. co 7- 10 min ok. 18-20), a tworząc linie specjalne dobrze je oznakować. Niestety u nas, jak już pisał Tomasz.bu, w przypadku dużych imprez odcina się KM z ich obsługi... Chyba pokutuje przesąd że "biedota jeżdżąca KM nie przyjdzie na wielki koncert Domingo tudzież inną wielką imprezę", a jeśli już przyjdzie, tylko by przeszkadzała.
Źródło: komunikacjalodz.fora.pl/a/a,511.html


Temat: Koncert Placido Domingo
Placido Domingo za drogi dla łodzian?

mowa
2009-04-15, ostatnia aktualizacja 2009-04-16 10:46

W środę Teatr Wielki rozpoczął sprzedaż biletów na czerwcowy koncert Placido Domingo. Mimo niezwykłej rangi imprezy, szaleństwa pod kasą nie było. Melomani wciąż mogą wykupić blisko sto biletów na balkon za 500 i 600 zł.
Koncert Placido Domingo za drogi dla łodzian?

Skromna kolejka po bilety na mistrza. Wczoraj Teatr Wielki rozpoczął sprzedaż biletów na czerwcowy koncert Placido Domingo.

Mimo niezwykłej rangi imprezy, szaleństwa nie było. Tuż przed godziną 12 - kiedy otwierane są kasy - w teatrze ustawił się skromny wężyk ok. 25 osób. Zapał studziły zapewne bardzo wysokie ceny: od 500 do 800 zł za osobę. Z początku zapowiadano, że wstęp na koncert będzie kosztował od 200 do 400 zł.

Po południu łódzka opera nadal miała do sprzedania blisko sto biletów. - Najszybciej rozeszły się te na najlepsze miejsca - usłyszeliśmy w kasie. - Widzowie najpierw pytali o wolne rzędy, a potem o ceny.

Wciąż można wykupywać miejsca na balkonie za 500 i 600 zł. Melomani powinni się spieszyć. Biletów nie można rezerwować telefonicznie, trzeba je odebrać osobiście w kasie przy pl. Dąbrowskiego.

Placido Domingo, jeden z najwybitniejszych na świecie tenorów, zaśpiewa w Łodzi 8 czerwca. Będzie to jedyny w Polsce i jeden z niewielu koncertów w Europie (artysta ma zapewnione kontrakty co najmniej do sezonu 2010/2011). Występ hiszpańskiej gwiazdy w Teatrze Wielkim będzie kulminacyjnym punktem obchodów 90-lecia województwa łódzkiego. Ma kosztować ok. 1,5 mln zł.

Dla tych, którym nie uda się kupić biletu ani tańszej wejściówki, organizatorzy przygotują transmisję na żywo przy pl. Dąbrowskiego. Staną tam ogromne telebimy i specjalny sprzęt nagłośnieniowy.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,2724.html


Temat: Koncert Placido Domingo
Domingo w Łodzi

05.06.2009

Placido Domingo, jeden z najznamienitszych tenorów światowej opery zaśpiewa w poniedziałek o godz. 21 w łódzkim Teatrze Wielkim. Na scenie towarzyszyć mu będzie chilijska sopranistka Veronica Villarroel oraz orkiestra Teatru Wielkiego, którą poprowadzi Eugene Kohn. Koncert jest kulminacyjnym punktem obchodów 90. lecia Województwa Łódzkiego.

Placido Domingo to wszechstronny artysta o światowej sławie. Uważany jest za jednego z najwspanialszych i najbardziej znaczących tenorów w historii opery. Dorobek śpiewaka obejmuje sto trzydzieści ról scenicznych - więcej niż któregokolwiek z powszechnie znanych tenorów w historii. Z jego udziałem powstało ponad sto nagrań - oper, zbiorów arii i duetów.

Urodził się w 1941 roku w Madrycie. W wieku 18. lat debiutował w niewielkiej roli (Borsa w "Rigoletcie") w Operze Narodowej Meksyku. Jego pierwszą główną partią był Alfred w "Trafiacie", którą zaśpiewał w Monterey w wieku zaledwie 20. lat. Po trzech sezonach w operze w Tel Awiwie, gdzie śpiewał w 280. przedstawieniach w 12. różnych rolach, w 1965 roku rozpoczął wielką międzynarodową karierę i zaczął występować na największych światowych scenach operowych.

Koncert podzielony będzie na dwie części. W pierwszej usłyszymy kompozycje Charlesa Gounoda (walc z opery "Faust"), Julesa Masseneta (aria z opery "Cyd"), Francesco Cilei (arie z oper "Adriana Lecouvreur" i "Arlezjanka"), Richarda Wagnera (arie z oper "Tannhäuser" i "Walkiria"), Gioacchino Rossiniego (uwertura do opery "Cyrulik sewilski") i Pietro Mascagniego (duet z opery "Przyjaciel Fritz").

Część drugą wypełnią pieśni do poezji Jana Pawła II, a także zarzuele, jak "D'Espana vengo", "Amor, vida de mi vida", "Cancion de Paloma", "No puede ser".

Veronica Villarroel partnerująca Domingo występowała na największych międzynarodowych scenach świata jak Metropolitan Opera, La Scala, Royal Opera House Covent Garden, Deutsche Oper w Berlinie czy oper w San Francisco, Los Angeles i Waszyngtonie. Wielbiciele tenora oraz widzowie, którzy nie kupili biletów, będą mogli oglądać go i słuchać na wielkim telebimie na Placu Dąbrowskiego.

(anp) - POLSKA Dziennik Łódzki
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,2724.html